Pakendi pakkumine – mida see sisaldab?

pakendi pakkumine

Pakendi pakkumine – mida see sisaldab?

Kuna Ecoprindi tooteportfell on lai ja iga toode on tellija nägu, siis üldist hinnakirja välja kujunenud ei ole. Ettevõtte müügimeeskond kasutab koostööpakkumise loomisel erinevaid komponente, mille tulemusel saab hinnasildi keskkonnasõbralik trükitoode. Alljärgnevalt soovime põhilisi komponente lähemalt tutvustada.

Materjal

Pakendi valmistamiseks kasutatav materjal on peamine tegur pakendi hinna kujunemisel. Ecoprint toodab pakendeid peamiselt kartongist ja lainepapist. Need kaks materjali jagunevad omakorda erinevate omaduste, väljanägemise ja kasutusvaldkonna järgi. 

Formaat

Järgmine tegur on formaat ehk pakendi laotus (layout), mis paigutatakse alusmaterjalile võimalikult efektiivselt. Ecoprindi meeskond leiab alati optimaalsema lahenduse, kuidas pakendid poognale paigutada. Alusmaterjalid on reeglina standardiseeritud A ja B formaatidega ja hinnastatakse 1 tonni alusel. Mida väiksem on kasutusest välja jäänud materjali osa, seda madalam on ostetav tonnide kogus ja seda parem saab olema toote lõpphind.

Tootmismaht/tiraaž

Tootmiseks vajalike masinate seadistamine nõuab omajagu aega (kulu), mis samuti lõpphinnas rolli mängib. Mida suurem saab tellitavate trükiste hulk, seda paremaks kujuneb ühe tüki lõpphind.

Kutsume kõiki üles mõistlikule tarbimisele ja paneme kliendile südamele, et tellimust esitades arvestataks oma tegelike vajadustega.

Disain

Pakendi disainimine/kujundamine võib olla keeruline ja kulukas protsess, eriti kui see hõlmab ka eriefekte, näiteks UV-kohtlakk, foolio-, surutrükk, vm. Eesmärk efekte kasutada on alati üks – olla oma tootega eristuv ja köita tarbija tähelepanu. Otsuse neid võimalusi kasutada teeb klient koos disaineriga, meie omalt poolt nõustame tehnilise poole pealt. Siiski ei tasu jätta märkamata, et iga lisanduv efekt on kulu.

Transport

Pakendi transpordi- ja logistikakulud on olulised komponendid lõpphinna kujunemisel. Siinkohal lähevad arvesse marsruut, kogus, kaubakaal ja muud tegurid.

Lisaks kirjeldatud põhikomponentidele võib pakkumisel kajastuda üksjagu rohkem tegureid, mis selguvad personaalsete läbirääkimiste käigus.

Kui sul on toode, mis vajab kaitseks ja paremaks väljanägemiseks keskkonnasõbralikku pakendit, siis võta meiega ühendust!