Mis materjalist oma toote pakend valmistada?

erinevad materjalid pakendi valmistamiseks

Mis materjalist oma toote pakend valmistada?

Tootele mõeldud pakendi disain mõjutab toote kvaliteeti ja on turustamise oluline osa. Materjal, millest pakend valmistada, peab vastama toote vajadustele, olles ühtlasi ka keskkonnasõbralik, kulutõhus ja kaitsma toodet.

Soovitame valmistada tootepakend lainepapist või kartongist. Neid materjale on võimalik lõigata, kujundada ja vormida vastavalt vajadustele, tänu millele saame luua sinu soovidele vastava lahenduse. Kõigele lisaks on need materjalid soodsad ja keskkonnasõbralikumad kui näiteks plastik.

Lainepapp

Möödunud sügisel investeerisime lainepapi töötlemise tehnoloogiasse ja alustasime esmakordselt ettevõtte ajaloos lainepapist pakendite tootmist. Tegemist on lainelise, “õhulistest” paberikihtidest koosneva materjaliga. See on vastupidav ja kaitseb toodet võimalike kahjustuste eest.

Lainepapp on biolagunev ja ümbertöödeldav materjal, mis teeb sellest keskkonnasõbraliku valiku. Lainepapp, mida meie kasutame, omab FSC® sertifikaati ning on tehtud vähemalt 70% ulatuses taaskasutatud materjalist.

Lainepapp on tuntud oma vastupidavuse poolest, sest see suudab taluda suuri raskuseid. Tänu sellele on võimalik pakendada hea väljanägemisega pakendisse ka raskemaid tooteid.

Kartong

Kartongist pakendid on taskukohased ja keskkonnasõbralikud. Mõned tooted ei vajagi ümbriseks karpi, vaid piisab näiteks pakendikraest, mille saab edukalt valmistada kergemast kartongist või paksemast paberist. Kartongi üheks eeliseks on loodava pakendi suurus. Mida väiksemaks muutuvad mõõdud, seda tõenäolisem on kasutada just seda materjali.


Kõige olulisem on endale selgeks teha, milline on ühe või teise pakendi eesmärk, kasutusala ja jätkusuutlikus. Kui tunned, et vajad nendel teemadel nõustamist, siis võta meiega julgelt ühendust. Meie tehniline disainer oskab sulle kindlasti head nõu anda ja mõlema materjali plussidest/miinustest rääkida.