Paberijääkide teke trükitööstuses

paberi kasutamine trükitööstuses

Paberijääkide teke trükitööstuses

Kirjutasime eelmisel nädalal stantsitud poognate puhastamisest, kuid jätsime mainimata, kui palju selle käigus paberijääke tekib. Kuna paber on üks kõige enam taaskasutatud materjal ja paberijäägid on trükitööstuses vältimatu olukord, soovime sellele eraldi postituse pühendada.

Meie ettevõte kogub stantsimisel ja lõikamisel tekkivad paberijäägid eraldi konteineritesse ja annab need jäätmekäitlejale üle. Oleme veendumusel, et tootmise käigus tekkinud paberjääkide koht ei ole ahjus, vaid sobib suurepäraselt ümbertöötlemiseks. Kasutame koostööpartnerina jäätmekäitlejat, kes garanteerib, et kogutud paberjäätmed satuksid uue materjalina ringlusesse.

Ecoprindi suhtumine töösse väljendub kahel viisil: millist tööd me teeme ja kuidas oma keskkonda kohtleme. Me ei tee järeleandmisi kummaski ja küllap seetõttu järjest enam ettevõtteid meid oma partneriks valivad.

Toome hea näitena veel ühe viisi, kuidas paberijääke utiliseerida. Peagi käivitub Ecoprindis kampaania, mille käigus jagame lasteaedadele kasutamata jäänud paberit. Selle asemel, et paber maha kanda ja ettenähtud konteinerisse visata, kogume joonistamiseks ja meisterdamiseks sobiliku paberi kokku ning saadame järgmisele ringile. Selline tegevus aitab meil ringlussevõtu põhimõtteid hoida ja tekkivate jäätmete hulka vähendada.