Mida tähendab FSC® märgis pakendil?

puuriit fsc kriteeriumitele vastavas metsas

Mida tähendab FSC® märgis pakendil?

Kuidas oma tootega teistest eristuda ja aina teadlikumaks muutuvale tarbijale silma jääda?

FSC® (Forest Stewardship Council) sertifikaat on rahvusvaheline säästva majandamise standard. See annab meie kliendile kindluse, et tema tellitud pakend on toodetud vastutustundlikult, austades metsade ökoloogilist, sotsiaalset ja majanduslikku väärtust.

Oleme esimesest tegutsemispäevast alates propageerinud keskkonnasõbralikku tootmist. 2004. aastal sai Ecoprindist esimene FSC® sertifitseeritud trükikoda Eestis.

FSC® sertifikaat näitab, et toote valmistamisel on kasutatud rangetele kriteeriumitele vastavast metsast pärit puitu. Kriteeriumiteks on:

  • vastutustundlik puidu raiumine;
  • metsade bioloogilise mitmekesisuse säilitamine;
  • metsatöötajate õiguste ja töötingimuste kaitsmine.

FSC® märgis sinu toote pakendil võib aidata suurendada nii brändi atraktiivsust kui ka toote müüki. Kui soovid konkurentidest erineda ja klientidele näidata, et hoolid säästvast metsamajandusest, siis vali tootele FSC®-ga tunnustatud materjal.

Tootemärgised sisaldavad olulist informatsiooni nii tootja kui ka toote enda kohta. Igal märgil on kindla ettevõttega seotud kood, mille abil saab sertifikaadi kehtivust kontrollida. Veel saab märgiselt lugeda:

a) kas sertifitseeritud materjalist on toode ise või ainult selle toote pakend;

b) kas toode on valmistatud täielikult või osaliselt FSC®️ sertifitseeritud materjalist.

FSC® sertifikaati tohivad kasutada vaid need ettevõtted ja organisatsioonid, kelle tarneahela kõik lülid on vastava heakskiidu saanud. Ecoprindis tunneme siirast uhkust, et kuulume FSC® “perekonda” juba peaaegu 20 aastat.