Järeltöötluse protsess

pakendi järeltöötlemine

Järeltöötluse protsess

Trükiprotsessi järgselt võime tõdeda, et suures pildis 3/5 tööst on tehtud. Peale offsetmasina töö lõppu, kui poognad on piisavalt kuivanud (keskmiselt 24h), võib alustada trükitud materjali väärindamisega (post press).

Järeltöötluse etappe teostatakse kindla järjekorra alusel ning iga järgmine tegevus sõltub pakendi olemusest ja eripärast. Ilus trükk on ainult üks osa pilkupüüdvast pakendist. Teise poole moodustab ruumilisus, mis tulebtrükipoognast „välja võluda“.

Ecoprint toodab pakendeid kahest materjalist – lainepapp ja kartong. Millisest materjalist toote pakend valmistada, oli juttu siin artiklis. Kui tegemist on lainepapist pakendiga, on post press-i esimene osa  trükitud paberpoogna lamineerimine papile. Lihtsamalt selgitades liimitakse üks materjal teisega kokku. Tulemuseks on kvaliteetse ja terava pildiga alusmaterjal karpidele/kastidele.

Kui pakendi materjaliks on kartong, jääb lamineerimise osa vahele ja liigutakse järgmise tegevuse juurde.

Trükitud (lainepapi puhul ka lamineeritud) materjalile anname Ecoprinids erikuju B1-stantsimasinaga. Stantsimine on järeltöötluse osa, mille eesmärk on trükitud materjalist karbikujulise toote välja lõikamine (löömine).  Töö teostamiseks kasutatakse abivahendina spetsiaalse kujuga vineerplaadile ehitatud terasest tööriista (matriits). Matriitside valmistamine nõuab ülimat täpsust ja igaüks selle tegemisega hakkama ei saa.

Pärast stantsimist eemaldatakse trükitoode masinast ja saadetakse täiendavasse töötlusetappi, milleks on puhastamine. Väljalöödud pakenditoorikute ümbert eemaldatakse üleliigne materjal.  Enamus juhtudel õnnestub see masinate abil, kuid mõnikord on vaja toorik poognast käsitsi välja rebida.

Pakendi loomise viimaseks osaks on liimimine. Kui toorik on suurest poognast välja võetud, on vaja see ruumiliseks voltida ja õigest kohast kokku liimida. Ecoprindis kasutame võimekat liimiliini, mis suudab toota kuni 50 000 pakendit tunnis. Masinal on oskus liimida ka keerulise süsteemiga autolock põhja, mis lihtsustab oluliselt kliendi pakendamise kiirust.

Kirjatükis tutvustasime „linnulennult“ pakendi tootmise põhietappe. Tähelepanu alt jäid välja järeltöös tehtavad efektid (lamineerimine, UV-kohtlakk, surutrükk, jne). Erinevate lisatööde abil on võimalik muuta toode luksuslikuks ja pilkupüüdvaks. Kui tunned vajadust muuta oma pakend atraktiivseks, siis võta meiega julgelt ühendust.