Ilus trükk on pilkupüüdva pakendi üks pool, mis on teine?

Ilus trükk on pilkupüüdva pakendi üks pool, mis on teine?

Kirjutasime hiljuti, kui oluline on pakendi puhul eesmärk, mille täitmist sellelt oodatakse. Pikk eluiga. Pildi kvaliteet.Trükise loetavus. Midagi neljandat? 

Pakendi puhul sõltub selle fukntsioonist peaaegu kõik. Eriti muidugi materjal, millest seda valmistatakse. Ja loomulikult see, kuidas seda valmistatakse. 

Kui poognad on trükimasinast läbi käinud, jäetakse need mõneks ajaks kuivama. Isegi algkooli tööõpetuse tunnis peavad lapsed natuke aega ootama, enne kui värviliseks võõbatud paberile soovitud kuju saavad anda. 

Trükitööstuses seda enam – „toorest” materjali ei töötle keegi ning head asjad jõuavad nendeni, kel on kannatlikkust natuke oodata.

Kui poognad on ära kuivanud, hakatakse neid erinevate masinatega töötlema. Ilus trükk on pool pilkupüüdvast pakendist, teise moodustab vorm, mis tuleb nüüd välja lõigata. Koolis kõlbavad selle ülesande lahendamiseks käärid, Ecoprindis (jateistes professionaalsetes trükikodades) stantsitakse pakendite toorikud, et trükitud materjalile erikuju anda.

Pakendite kujusid on täpselt nii palju, kui disainer välja suudab mõelda. Mida põnevama kujuga pakend, seda suurema tõenäosusega see tähelepanu tõmbab. Loomulikult dikteerib pakendi kuju toode ise, ent elu on näidanud, et ta kõige standardsem toode on võimalik põneva kujuga pakendisse sobitada.

Ja ega asi pakendi erikujuga piirdu. 

Vastavalt kliendi soovile saame luua stantsimasinaga ka erinevaid lisasid: surutrükki, pimekirja või fooliotrükki.

Surutrükk toob kujutise trükitava pinna esile, pimekirja trükkimisel pressitakse kujutis aga materjali sisse. Nii muutub pakend mitte pelgalt silmaga vaadatavaks, vaid ka käega kombatavaks. Kas saab olla efektiivsemat pakendit, mis ühe meele asemel mitu tööle paneb?

Fooliotrükk võimaldab aga luua trükiseid, mida kaunistab mõni kullatud või hõbetatud detail, näiteks logo või tekst. Taaskord on piiriks kliendi ja disaneri kujutlusvõime, meie siin Ecoprindis oleme suutelised täitma ka kõige erilisemaid soove!