Igal pakendil on eesmärk. Milline?

Igal pakendil on eesmärk. Milline?

Raamatu sisu üle ei saavat kaanepildi põhjal otsustada, pakendi kujundus on aga kriitilise tähtsusega: mida pilkupüüdvam see on, seda suurema tõenäosusega su toode silma jääb. See tõde on teinekord nii ilmne, et inimesed kipuvad selle ära unustama.

Pakend on nagu kõnnitee: me ei mõtle sellele kunagi, ent hakkame sellest kohe puudust tundma, kui see meie käest ära võtta. Olgu toode milline tahes, kauni ja stiilse pakendita on see justkui poolik, mis sest, et inimesed pakendi esimese asjana ära viskavad. 

Pakendi sünniteekond on pikem, kui keegi arvata oskab. Oleme sellest viimasel ajal oma blogis mitmel korral kirjutanud. 

Rääkinud sellest, et kõige tavalisemagi tootepakendi taga on miljonid töötunnid, lugematud rõõmud ja mured. 

Et paberi valmistamiseks kasutatav puit on pärit jätkusuutlikult majandatud metsadest, kus istutamise, kasvatamise ja metsaraie tsüklit hoolikalt kontrollitakse. 

Ja et paber on trükise kvaliteedis määrava tähtsusega.

Pakendite puhul kasutatakse kaetud ja katmata kartonge. Millist valida?

Loomulikult sõltub kõik sellest, mida trükitakse. Ja sellest, mis otstarvet konkreetne trükis täidab. Mis on selle eesmärk? Pikk eluiga? Pildi kvaliteet. Trükise loetavus? 
Nagu iga asjaga, tuleb ka pakendi puhul esmalt selgeks teha, millise funktsiooni täitmist sellelt oodatakse. Ja alles siis saab õiget materjali valima hakata. 

Ei maksa unustada sedagi, et materjal kujundab olulisel määral ka trükise hinda. Raamatupoodides on võimalik lapata nii odavate kollakate lehekülgedega raamatuid kui ka kvaliteetsele paberile trükitud teoseid. Pakendite maailmas pole asjad kuidagi teistmoodi – kes tahab, et tema toode ilus välja näeks, peab olema valmis pakendile veidi rohkem kulutama. 

Ecoprint on suuteline trükkima ükskõik kui keerulisi ja kvaliteetseid pakendeid. Inimest piirab tegelikult vaid tema enda kujutlusvõime ja õnneks on Eestis tohutult disainereid, kelle fantaasial ei näigi piire olevat. 

Niisiis on kõige olulisem endale selgeks teha, milline on ühe või teise pakendi eesmärk. Ning seejärel kunstniku ja Ecoprindi spetsialistidega nõu pidada. Ei ole vahet, millist ülesannet pakend peab täitma, meie oleme suutelised just sulle vajaliku trükise tootma!