Ära tee teistele seda, mida sa ei taha, et sulle tehtaks.

Ära tee teistele seda, mida sa ei taha, et sulle tehtaks.

„Mida külvad, seda lõikad,” ütlevad eestlased.
What comes around goes around,” kuulutavad ameeriklased.
Кто сеет ветер, пожнет бурю,” teavad venelased.

Ehk siis: kõigel, mida me teeme, on tagajärjed, nii head kui halvad. Ning need tagajärjed tulevad varem või hiljem meie juurde tagasi.

Ära tee teistele seda, mida sa ei taha, et sulle tehtaks. Need „teised” ei pea alati inimesed olema. Nad võivad olla ka loomad, taimed, isegi värske õhk. Ehk siis keskkond, kui viimasel ajal ühe enam moodi läinud sõna kasutada.

Kaasaegne elu pole keskkonda häirimata kahjuks võimalik. Me võime püüda ükskõik kui loodussõbralikult toimetada – meie siin Ecoprindis toimetamegi –, mingi loodust segava jälje jätab moodne inimene aga tahes-tahtmata. Isegi kui jalgrattaga tööle sõita, tuleb ikkagi jalgratas soetada ning selle tootmisel on keskkonda paratamatult kasvõi natuke häiritud.

Sestap pole oluline üksnes loodussõbralikult elada ja oma ettevõtte tootmist korraldada, vaid ka loodusele igal võimalusel tagasi anda.

Millest me räägime?

Eks ikka metsast ja selle istutamisest. Käes on aprill ning just sel ajal on inimesed harjunud metsa istutama. Iga-aastane metsaistutus on Ecoprindi traditsioon, sest juhindume eesmärgist, mille kohaselt jätaksid meie tegevused loodusele võimalikult väikese jälje. Ja kus päris jäljeta ei saa, seal tahame tagasi anda.

Eelmisel aastal ei saanud me kahjuks oma traditsiooni jätkata ja tänase seisuga tundub, et läheb selgi aastal keeruliseks. Eks ikka seetõttu, et lisaks keskkonnale tuleb meil hoolida ka üksteisest. Saame viiruse seljatatud, naaseme ka oma iga-aastaste traditsioonide juurde, metsaistutamine nende hulgas. Seniks jätkame loodussõbralike trükiste tootmist ja palume emakeselt Maalt juba ette andeks, kui see vaid 98% ulatuses täiesti keskkonnasõbralikult õnnestub.