Trükkimine kui muusika

Trükkimine kui muusika

Bluusmuusika kohta on üks kuulus ütlemine: seda on tore mängida, kuid igav kuulata. 

Tegelikkuses on bluusi vägagi põnev kuulata. Koguni nii põnev, et isegi Eestis korraldatakse vaid bluusile pühendatud festivali. Ent selles tuntud ütlemises on ka terake tõtt: iga kunsti loomises on palju tehnilisi detaile, mis jäävad tavainimesele kaugeks, kuid on asjatundjale olulised ja nauditavad.

Trükikunst sarnaneb muusikaga õige mitmes mõttes. Ka meie töös on palju loomingut ning ohtralt päevi, mil näeme oma tegemiste vilju teiste inimeste elu rõõmsamaks muutmas.

Teiseks on ka meie töös tähtsaid tehnilisi detaile, mis võivad esmapilgul kauge ja koguni arusaamatuna mõjuda, ent aitavad lõppkokkuvõttes kõigil paremat elu elada – nii siin- kui sealpool trükimasinat.

Ecoprint on asutamise algusest peale uskunud keskkonnasõbraliku tootmise tähtsusesse. Seetõttu ei vaheta me oma masinaid välja siis, kui need enam tööd ei suuda teha, vaid kohe, kui meil õnnestub uute kasutuselevõtuga veelgi loodussäästlikumalt trükkida. 

Oleme teinud suuri investeeringuid seadmetesse, mis võimaldavad meil väärtust luua nii, et seesama väärtus võimalikult paljude inimpõlvedeni kestaks. Ühest sellisest seadmest kirjutasime alles hiljuti: nüüdseks on meil kadunud vajadus trükiplaatide ettevalmistamisel kemikaale kasutada, sest läksime üle protsessivaba trükiplaadi tehnoloogiale ja trükkimiseks kasutatava vee kogus on vähenenud u 80%. 

Aga see oli pelgalt algus. 

Teine masin, mille investeeringute käigus soetasime, on viievärvi ofsettrükimasin koos vesilaki sektsiooniga. Selle masinaga oleme suutnud vähendada trükimasina sissevõtu ehk seadistamise poognate kogust, mis on aidanud meil üle minna A1 trükimasinale, mis võimaldab ladestada rohkem kujutisi trükipoognale. See aitab omakorda kuluva paberi kogust vähendada  ja pole vaja olla loodusteadlane, et aru saada, kui hästi taoline kokkuhoid keskkonnale mõjub.

Ning ka see pole veel kõik! Ent las jääda midagi ka järgmiseks korraks.