Väike jalajälg maailma jaoks, tohutu hüpe Eesti looduse nimel

Väike jalajälg maailma jaoks, tohutu hüpe Eesti looduse nimel

Viimasel ajal on juhtunud midagi jahmatavat. 

Suur osa Eesti ettevõtjaid kinnitab kui ühest suust: tarbimine on viimase paari aasta jooksul radikaalselt muutunud. Üks asi on muidugi Covid, aga siinsete inimeste ellu on tunginud veel palju tugevam mõjur. Ja see on…

keskkonnateadlikkus

On hämmastav, millise kiirusega on eesti inimeste harjumused muutunud. Kõnelgu ükskõik millise sektori esindaja –turism, toitlustus, ja nii edasi – kõik korrutavad sama: eesti inimesed hoolivad aina rohkem loodusest ning see pole enam ammu mingi hipsterite või rikkurite veidrus, vaid kogu ühiskonda läbiv trend.

Meile see trend meeldib! Ecoprint käivitas 2018. aastal projekti nimega „AS Ecoprint ressursitõhususe investeering”. Kõlab ehk kuivalt, kuid tähendab midagi lihtsat ja kaasaegses Eestis vältimatut: 

  • me muutsime tootmise veelgi keskkonnasõbralikumaks;
  • vahetasime välja aegunud masinad;
  • uuendasime seadmeid;
  • kolisime uuele pinnale ja rajasime Tartu üksusesse uue tootmisliini.

Ecoprindi uued masinad ei tähenda pelgalt keskkonnasõbralikku ja ressursitõhusat tootmist, vaid ka selget hinnavõitu klientidele. Moodne ja säästlik tootmine vähendab tooteühiku valmistamiseks kuluva paberi või kartongi kogust märgatavalt, ja see mõjutab omakorda hinda.

Nagu mainitud, on ka lõpptarbija soovid tundmatuseni muutunud. Üha enam eelistavad inimesed poelettidel erinevate toodete vahel valides seda, mis on pakendatud ümbritsevat maailma säästes. 

„See on väike samm ühele inimesele, kuid suur hüpe kogu inimkonnale!” ütles Ameerika astronaut Neil Armstrong esimest korda Kuule astudes. Ecoprint on seda kuulsat tsitaati enda jaoks veidi ümber sõnastanud: meie jalajälg on väike maailma jaoks, kuid tohutu hüpe Eesti looduse nimel. 

Meie eesmärk pole mitte lihtsalt keskkonnasõbralikult toota, vaid ses osas ka kõigile teistele eeskujuks olla. Julgust annavad selleks mitmed sertifikaadid, mis Ecorpindile on aastate jooksul omistatud: 

  • 2004. aastal sai Ecoprindist esimene FSC sertifitseeritud trükikoda Eestis;
  • meie portfellis on Põhjamaade kvaliteedimärgis „The Nordic Ecolabel”;
  • meie trükikojale kuulub ka Rohelise Trükise kaubamärk, mis on välja töötatud koos Eestimaa Looduse Fondiga. 

Võta meiega ühendust ja teeme su toote üheskoos tulevikusõbralikuks!