Kliendikiri nr 6

Kliendikiri nr 6

Sügise algades on alati põnev jälgida, kuidas vaikselt vaikselt kõik töörütmi kätte saavad ning algab kiire toimetamine. Nii on igal aastal olnud ka Ecoprindis, mil septembrist aasta lõpuni on meie jaoks kõige tegusam aeg. Tänavu oleme aga hoogu kogunud juba eelmisest aastast, et liikuda veelgi võimsamalt edasi jätkusuutlikuma ning rohelisema tuleviku suunas.

 

Investeering- helerohelisest tumeroheliseks 

Täna näeme, et säästev ja keskkonnasõbralik mõtlemine on uus norm. Konkurendid on aastatega meile keskkonnasõbralikus mõtlemises järgi jõudnud ning Ecoprindis on tunda tuttavat rahulolematust- kuhu edasi ?! Oleme otsustanud taas olla suunanäitajad, vahetades pea kogu masinapark veelgi säästlikuma ning ressursitõhusama tehnoloogia vastu. Samuti uuendades tootmishooneid, optimeerides energiakasutust ning viies jääkide teke võimalikult minimaalseks.

Oleme oma klientidelt kuulnud, kuidas keskkonnasõbralike/öko toodete jaoks pole tihti eelarves ruumi. Ökot peetakse kalliks, kuid meie puhul on see vastupidi. Öko ja eco vahele ei saa panna võrdusmärki. Mida keskkonnasõbralikumalt suudame toota, seda väiksemad on omakulud ning ka hind kliendile. Meil on hea meel, et lisaks meile endile on sellist teguviisi tunnustanud ka Keskkonna Investeeringute Keskus (KIK), kes pani nende eesmärkide saavutamiseks tugevalt õla alla.

Eelmisel aastal alustasime tööd selle nimel, et leida toetusi planeeritud investeeringuteks. Otsustasime KIKi meetme „Ettevõtete energia- ja ressursitõhusus” kasuks.

Selle raames õnnestus meil saada toetust summas 566 550 eurot, mille abil viiakse ellu projekt „AS Ecoprint ressursitõhususe investeering“.

Projekti eesmärgiks on suurendada ettevõtte tootmisprotsessi ressursitõhusust läbi uue tootmisliini rajamise Tartu tootmisüksusesse. Antud investeeringuprojekti tulemusena väheneb toodanguühiku valmistamiseks kuluva paberi/kartongi ning trükiplaatide kogus. Eelpool mainitud investeeringu käigus soetab Ecoprint oma masinaparki  uue: A1 trükimasina, giljotiini; CTP ja stantsimasina.

 

Uued tuuled: eksport Skandinaavia suunal

On loomulik, et ettevõtte muu arenguga käib käsikäes ka uute turgude otsing. Oleme otsustanud laiendada oma ekspordi osakonda ning meiega on tänaseks liitunud ekspordi arendusjuht Mari Kandla. Mari kogemused trükinduses ulatuvad juba aastasse 2012, mistõttu võime väita, et tegemist on oma ala spetsialistiga. Lisaks pikaajalisele kogemusele on Marile eriti südamelähedane rootsi keel. Omal ajal sai kõnealuses riigis omandatud ka kõrgharidus. Seega sobib Skandinaavia piirkond Marile ekspordiks nagu valatult.

 

„Mulle meeldib kõik, mis on uus ja huvitav.  Mõte panna ennast proovile just sellel alal, mida olen müügitöös pidanud alati kõige keerulisemaks ehk siis uute kliendisuhete loomine Eestist kaugemal, tundus kohe midagi, mida proovida tahtsin. Tean, et töö ei ole lihtne ja garantiid, et kõik läheb hästi ja õnnestub nii nagu ma tahan, ei anna mulle keegi. Samas, kui ei proovi, ei saa kunagi teada! Lisaks motiveerib mind mõte, et kui maailmas on inimesi, kes sellega hakkama saavad, siis mis võiks mind takistada 😊, kirjeldab Mari oma uut ametikohavlikut.

 

Kliendiüritus Rakveres

Vaikselt traditsiooniks muutuv teatriskäik sai ette võetud ka sel sügisel. Viimati Ecoprindi 10. sünnipäeval külatatud Ugala Teatri vahetasime seekord Rakvere Teatri vastu. Ühes oma kuldklientidega käisime vaatamas komöödiaetendust „Hullemast hullem“, pidasime maha ühe mõnusa õhtusöögi ning mis peamine, rääkisime esmakordselt klientidele lähemalt ka tulevikuplaanidest. Meil on hea meel, et suutsime tekitada elevust ka oma klientide hulgas, sest küsimusi nii uute masinate, kui nende võimekuse osas, oli küllaga. Suur kummardus Rakvere Teatri ees, kes nii külalislahkelt meid vastu võttis ning ka meie klientide ees, kes pakkusid meile suurepärast seltskonda ning kaasamõtlemist.

 

 

Koolitus Ecoprindis

Väljaspool investeeringuläbirääkimisi otsustasime jagada ka saadud kogemusi teistega. Võtsime 11.oktoobril vastu ca 20-liikmelise koolitusgrupi, et läbida koolituse  „Täiendkoolitus ressursitõhususe audiitoritele, sügis 2019“ praktiline osa Ecoprindi näitel. Partneriteks sel korral Civitta Eesti AS ning TalTech Avatud Ülikool.

Külastuse eesmärk oli tutvuda ettevõttega üldiselt ja konkreetsemalt tehase tootmistehnoloogia, seadmestikuga ja toodetega. Tutvustasime Ecoprindi energia ja ressursitõhususe arendustöid (sealhulgas ressursiauditi alusel tehtavaid arendusi) ning keskkonna parendamise ala, mida oleme tehase töö tõhustamiseks ellu viinud ja mida on veel kavas rakendada. Korraldatav ekskursioon andis planeeritult terviklikuma ülevaate ettevõtte toimimisest ja tootmistehnoloogiast ja selle tõhustamise edasistest võimalustest.

Tegevjuht Margo Tärn tutvustamas tootmistehnoloogiaid

Ringkäik tootmises.

Esitlus ettevõtte ajaloost ning tuleviku plaanidest.

Koolitusgrupp Ecoprindis.

 

Jälle-lugemiseni!