Kujundusfailide tegemine on kaunikesti keeruline protsess

Kujundusfailide tegemine on kaunikesti keeruline protsess

Kas pole kummaline, kuidas me kõik tohututeks ekspertideks muutume, kui mõni suur uudis maailma vapustab? 

Kui tippsportlasel võistlustel halvasti läheb, teame me kõik täpselt, mis ta valesti tegi ja kuidas tegelikult õige oleks olnud. 

Kui maailma tabab pandeemia, muutume kõik viroloogideks ja teame täpselt, kuidas nakkushaiguse vastu võidelda (võivõitlemata jätta).

Kui kusagil puhkeb relvastatud konflikt, oleme kõik välispoliitika eksperdid ja teame täpselt, kumb konflikti pool on süüdlane ja kumb kannataja.

Anna aga probleem ja kogu inimkond on mihkel seda lahendama. Mis sest, et tegelikult pole meil ei täit informatsiooni ega vajalikke teadmisi. Tagantjäreletarkusega on veelgi vahvam – kui mõni keeruline olukord laheneb, on maru äge „maju ütlesin!” kuulutada. 

Tegelikus elus on aga nii, et mõned asjad on mõistlik heaga spetsialistide hoolde usaldada. 

Enda juukseid võib olla tore lõigata, professionaalse juuksuri käe all võime aga kindlad olla, et mõni salk liiga lühikeseks või pikaks ei jää.Lennukit on simulaatoris või arvutimängus mõnus juhtida, päriselt lendama hakates on aga turvaline teada, et kokpitis istub väljaõppinud piloot.Kodused elektritööd võivad maru lihtsad tunduda, tegelikult võid aga elektrilöögi saada, kui kilbis ise askeldama kukud.

Täpselt sama asi kehtib trükitööstuses.

Mitte et keegi oma magamistoas ise piimapakke trükiks, kuid me puutume aeg-ajalt kokku olukorraga, kus mõni klient tahab trükifailid ise teha. Kiiduväärt algatus, kuid tegelikult on trükise kujunduse meieni jõudmine ja sealt edasi trükimasinatesse liikumine üks kaunikesti keeruline protsess

Põhimõtteliselt on trükifaili loomine muidugi õpitav, ent kui mõisted stiilis „PDF/X-1a nõuetele vastav ehk CMYK või CMYK- ja spot-värvidega komposiit-PDF” su ära ehmatavad, siis tea, et sa ei ole ainuke. 

Meie soovitus on niisiis väga lihtne. 

Usalda kujundusfailide tegemine asjatundja hooleks. Isegi kui tegid kujunduse ise, palu kujundusfail mõnel profil kokku panna. Muidu võib juhtuda, et sinu heast ideest võivad sõna otseses mõttes ribad järele jääda. Nagu soengust, mida sa ise peegli ees köögikääridega kujundada püüad.