Trükkimise protsess

trükimasin lähivaates

Trükkimise protsess

Eelmisel nädalal keskendusime trükiettevalmistuse protsessi kirjeldamisele. Jätkame pakendi teekonna jutustamist, tutvustades trükkimise protsessi.

Trükipressi seadistamiseks edastatakse masinale pilveteenuse kaudu kontrollitud trükifailid. Masin kalibreerib ja viib end töörežiimi automaatselt, arvestades sealjuures konkreetse töö parameetreid (värvitehnika, paberitüüp, formaat jne). Viimane sõna enne tööga alustamist jääb trükkalile, kes kogemusele tuginedes kõik detailid üle kontrollib ja vajadusel korrigeerib.

Ecoprindis on kasutusel A1 formaadis viievärvi (CMYK + pantone) offsettrükimasin, mida täiendab vesilaki ja spetsiaalne IR kuivatussektsioon. Tänu suuremale formaadile saame ladestada ühel trükipoognal rohkelt kujutisi. See aitab meil tööle kuluvas ajas, energias ja ühikuliselt paberi koguses kokku hoida.

Trükimasina suudmesse asetatakse poognad (kartong või paber), mida masin järjestikku sisse hakkab võtma. Offsettrükimasinal on viis värvisektsiooni, mis on kasutuses erinevate värvide peale kandmiseks. Masinasse tõmmatud paber liigub läbi sektsioonide, kus trükiplaatide kaasabil värvi poognale kantakse.

Kui trükiseksioonidest on värv paberile kantud, liigub materjal edasi lakisektsiooni. Ecoprint kasutab oma tootmises vesilakki. Vesilakk on loodusõbralik kaitsekiht, millega trükisele matt või läikiv lõppviimistlus antakse.

Kõige viimane tegevus masinas on IR (infrapuna) kuivatus. Tänu sellele seadmele lüheneb trükipoognate kuivamine, mis omakorda aitab järeltöö tegevustega varem algust teha.

Peame oluliseks ära märkida, et eespool kirjeldatud trükiprotsess toimub väga kiiresti – keskmiselt umbes 12 000 ühikut tunnis. Tegevuse käigus kontrollivad trükkalid pidevalt töö üldist kvaliteeti, sh rastripunkti kasvu, kokkutrüki täpsust jne. Kogu eespool kirjeldatud protsessi eesmärk on pakkuda kliendi soovidele ja kehtestatud kvaliteedinõuetele vastav trükk.