Kuidas toodet keskkonnasõbralikumaks muuta?

Kuidas toodet keskkonnasõbralikumaks muuta?

Numbrid võivad olla teinekord üllatavad. Mõnikord on need aga lihtsalt halastamatud. 

Näiteks kasutatakse Ameerika Ühendriikides iga päev 500 miljonit joogikõrt. Uskumatu, aga tõsi. See on umbes 1,6 kõrt ühe elaniku kohta päevas. PÄEVAS! 

Asi poleks ahastamist väärt, kui plastkõrred keskkonnale ohutud oleksid. Aga ei ole. Samal ajal, kui plastkõrrega koolat sisse tõmbame, saeme oksa, millel ise istume. Meie elu ajal ei pruugi kõrred emakest Maad pooleks murda, kuid meie lapsed võivad kliimakatastroofi tulemusi juba omal nahal tunda. 

Probleem ei piirdu kõrtega. Kõik plasttooted on loodusele kurnavad – ega näiteks kilekotid ilma asjata paljudes maailma paikades keelatud ole. Sama puudutab ka pakendeid. 

Kilest toodetud pakendid on keskkonnale kahjulikud ja seetõttu on need muutunud vaat et kehva kvaliteedi tunnuseks –kui toode on pakendatud kilesse, jätab üha enam kliente selle lihtsalt ostmata. Eks ikka seetõttu, et keskkonnateadlik tarbimine – mis veel mõne aja eest hipsterite veidrusena mõjus – on muutunud normiks. 

Ecoprint on Eesti juhtiv keskkonnasõbralik pakendite tootja ja soovitame eelistada paberit või kartongi. Päris keskkonnamõjudeta pole needki, kuid siiski kilest turvalisemad ja oluliselt paremad valikud. 

Mis aga pakendi puhul eriti oluline: läbi tuleb mõelda laminaadi kasutamise vajadus. Laminaat muudab toote küll vastupidavamaks, aga samas on seda raske ümber töödelda. U/V-lakk ja laminaat annavad pakendile küll silmaga nähtava lisandväärtuse, kuid oluline on mõelda hinnale, mis selle väärtusega kaasas käib. Ja loomulikult ei räägi me eurodest, vaid laminaadi tootmise mõjust keskkonnale. 

Ecoprint soovitab kasutada vesilakki, mis on pakendi kaitsmisel palju keskkonnasõbralikum lahendus. Sama tõhus ja kvaliteetne, kuid koormab loodust palju vähem.

Ning loomulikult tasub meeles pidada, et kuigi üks sertifikaat ei tee toote pakendit keskkonnasõbralikumaks, kinnitavad need ometi, et pakendi loomisel kasutatud materjal pärineb kontrollitud metsadest ja tehastest ning trükikojas järgitakse kokkulepitud standardeid (Nordic Swan). 

Ecoprindist tellitud tooted on kõik vastavate märgistega varustatud ning klient võib olla kindel, et pakendi valmistamisel on looduse säästmiseks kõik võimalik tehtud.