Kliendikiri nr 5

Kliendikiri nr 5

Sissejuhatuseks

Aasta algus läks Ecoprindis väga kiirelt käima. Käed-jalad on olnud tööd täis ning võime tagasi vaadates veenduda, et aasta algus on olnud väga positiivne. Aknast ja uksest vaatab sisse juba kevad ning ei ole paremat aega võtta ette suuremad uuendused, kui praegu.

Nagu varasemalt ka juba teatasime, on meie laiformaadi projektijuhtimine saanud sisse uue hoo ja ette uue näo. Lubage tutvustada – Merje Teder.

Merje on töötanud trükinduses juba pea 15 aastat ning läbinud selle aja jooksul erinevaid põnevaid etappe nii tootmise-, müügi- kui logistikaosakonnas. Meeskonna liikmena on just tema üks meie säravamaid päikeseid, kes teeb töö õhkkonna varahommikust õhtuni rõõmsaks ja elavaks. Merje on väga mitmekülgne ning kiire kohaneja, mis tuleb tema uuel ametikohal kindlasti kasuks.

„Laiformaadis on iga projekt isemoodi ning vajab individuaalset lähenemist, mis teeb selle töö väga huvitavaks. Mulle meeldib, kui töö pakub väljakutseid ning iga tellimust saab võtta kui uut ja põnevat projekti. Iga päev on erinev. Kui hommikul võib juhtuda, et tuleb tegeleda autokleebistega, siis õhtu võib lõppeda hoopis välibännerite, rollup’ide või hoopiski mõne toreda seinakleebisega. Töö on vaheldusrikas ja see mulle sobib!“ kirjeldab Merje oma uut ametipositsiooni.

Ecoprindi põhiteenused on olnud pikka aega graafiline disain ja ofsettrükk, kuid juba 2014. aastast pakume teenusena ka laiformaat digitaaltrükki. Ootame kõiki huvilisi tutvuma lähemalt meie laiformaadi portfoolioga [SIIT] , mis täieneb pidevalt.

 

Räägime Keskkonnamärgistest

 

Edukas FSC audit!

Ecoprint läbis taas edukalt FSC® tarneahela auditi. Oleme uhked, et suudame oma klientidele pakkuda võimaluse valida keskkonnasõbralik trükimaterjal. Kogu FSC® tarneahela mõte seisnebki võimaluses kontrollida ja jälgida paberi valmimist.

Sellel aastal toimus iga-aastane tarneahela audit 20. märtsil. Töötajate aastaringne tubli töö tegi auditi läbimise meie jaoks lihtsaks ning muretuks.

FSC® (Forest Stewardship Counsil ehk Säästva Metsamajanduse Nõukogu) on maailma edukaim metsanduse sertifitseerimissüsteem, mis on asetanud rõhu tasakaalukale ja kõikehõlmavale otsustusprotsessile. Sellise märgise omamine annab klientidele garantii, et oleme vastutustundlik ja tugev trükipartner.

Milliseid märgiseid Ecoprint veel omab?

’The Nordic Swan Ecolabel’

Põhjamaade keskkonnamärgistus “The Nordic Ecolabel” on kõige laiemalt levinud keskkonnamärgis, mis on välja töötatud tarbijate abistamiseks keskkonnasõbralike valikute tegemisel. Kogu Ecoprindi toodang on luigemärgi nõuetega vastavuses. Alates 2010 aasta aprillist on kõigil meie klientidel võimalus luigemärgist oma Ecoprindis valmistatud trükistel kasutada.

Mida tähendab selline märgis meie kliendile?

Märgis annab kliendile kindluse, et Ecoprint järgib rangelt Nordic Swan Ecolabeli poolt seatud keskkonnanõudeid ning hoiab erinevate tootmispotsesside keskkondliku mõju väga madalal. Peamiselt puudutab see meie tegevusi näiteks paberi tarbimisega ja taaskasutamisega. Tänu märgisele oleme õppinud paremini kontrollima Ecoprindi jalajälge keskkonnale.

 

Meie nägu keskkonnamärgis: ’Roheline Trükis’

Tänavu saab Rohelise Trükise loomisest juba 15-aastat. Võime kindlusega öelda, et Roheline Trükis on olnud Ecoprindi üks suurimaid lisandväärtusi, mis näitab ka meie pühendumist keskkonnasõbralike trükiteenuste pakkumisele.

Roheline Trükis on 2003. aastal koostöös Eestimaa Looduse Fondiga väljatöötatud keskkonnasõbraliku trükiteenus. Aasta hiljem registreerisime Rohelise Trükise TM kaubamärgi, mida on lubatud kasutada vaid Ecoprindis valminud trükistel.

Pilt: Ecoprindi arhiivist 2007.a

 

Põnevad tööd: Mulgi Kultuuri Instituudi infostendid

Mis oleks Ecoprint ilma meie klientideta. Oleme just tänu oma klientidele puutunud kokku erinevate huvitavate tööde ja projektidega, millest ühte sooviksime Teile ka tutvustada.

MTÜ Mulgi Kultuuri Instituut (MKI) tegutseb ühtse majanduspiirkonna, infrastruktuuri, loodus- ja elukeskkonna arendamise nimel. Lisaks on nende eesmärgiks Mulgimaale iseloomuliku murdekeele ja kultuuri uurimine, säilitamine, arendamine ja nimetatud tegevuste koordineerimine. Samuti ka näiteks Mulgimaa elanike heaolu suurendamine, nende ajaloolise enesetunnetuse ja identiteedi kinnistamine. MKI koostab ja juhib ka arenguprojekte piirkonna arendamiseks lähtuvalt omavalitsuste ühistest seatud eesmärkidest (“Mulgi Kultuuri Instituudi põhikiri”, 2013) ning hoolitseb veel palju muu eest.

Projektist

Ecoprindi rõõmuks saime kaasa lüüa MKI näituse “Mulgimaa Ajalugu” loomisprotsessis, valmistades näituse jaoks kaunid infostendid. Mulgi Kultuuri Instituudi projektijuht Kairi Nigol kommenteeris tehtud tööd järgmiselt: Stendidest oleme vaimustuses, väga hea kujundus ja mulgilikkus tuleb hästi esile! Olite kannatlikud ja koostöö ning töö kvaliteet oli niivõrd hea, et iga kell soovitaksin ja edaspidi kindlasti ise ka võimalusel rakendaksin Teid.”

Maile Kreevs, näituse koostaja, rõhutas et on väga rahul rõhuasetusega ning täpselt see info sai esile tõstetum, mis tema arvates oli ka olulisem. Ka Maile tänas meid väga hea koostöö eest!

 

Näitus on üleval Abja Kultuurikeskuses ning sellega on võimalik tutvuda kuni 30. aprillini. Lisainfot saab lugeda [SIIT].

Näituse koostaja: Maile Kreevs

Kujundus: Lii Ranniku (Ecoprint AS)

Kasutatud Materjalid: Mulgi Kultuuri Instituudi põhikiri, 2013.

[WWW] https://www.mulgimaa.ee/

Meeskond

Lisaks meie professionaalsele meeskonnale saame uhkusega öelda, et ka meie juures õppivad praktikandid on Eesti parimad. Raamatupidamise praktikant Elis Jürgenson võitis märtsi keskel peetud kutsevõistlusel „Parim Raamatupidaja 2019“ esikoha. Kutsevõistlus peeti viie Eesti kutsekooli vahel, mida esindasid oma kooli helgeimad pead.

Elisele on matemaatika ja numbrid alati meeldinud ning seetõttu valis ta ka just raamatupidamise õppesuuna. Tunneme koos rõõmu ja uhkust, et meie meeskonda on täiendanud selline praktikant!

Tuult tiibadesse!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Tartu Kutsehariduskeskuse Facebooki lehelt