Kas Ecoprindil on piirkogused?

Kas Ecoprindil on piirkogused?

Seda tünga saavad kõik.

Aeg-ajalt saabub postkasti mõni reklaam, näiteks selline, mis lubab mõne toote tasuta kojuvedu. „Tore!” mõtleb klient. „Olingi plaaninud selle osta, nüüd toovad veel tasuta koju kah.” Läheb seejärel ostu vormistama ning saab teada, et tasuta kojuveoks tuleb tal minimaalne kogus toodet tellida.

Asi poleks ju halamist väärt, kuid too minimaalne kogus on reeglina arusaamatult suur. Pisut liialdatult kokku võttes: saadame sulle jalgratta tasuta koju, kuid selleks tuleb vähemalt kakskümmend jalgratast osta.

Jabur, eks ole?

„Kas Ecoprindil on piirkogused?” küsivad kliendid meilt pidevalt. „Kas on mingil minimaalne tiraaž, millest alates te tellimusi vastu võtate?”

Väga hea küsimus, sest tõepoolest: keegi ei hakka ju ainult ühte pakendit trükkima, kindlasti on mingi miinimumkogus, mille pean tellima! Kes see ikka trükimasinaid ainult ühe trükise valmistamiseks seadistama hakkab, eks ole?

Hakkab küll. Kes?

Meie.

Lugesid õigesti: põhimõtteliselt on sul Ecoprindist võimalik ka ainult üks trükis tellida. Tahad vanaemale juubeliks moosipurki kinkida, kuid eelistad käsitsi täidetud etiketile trükitud varianti? Pole probleemi – me teeme selle ära. Toodud näide võib jahmatavalt kõlada, kuid annab peamise piltlikult edasi: Ecoprindi tellimustel puudub miinimumkogus.

Vähe sellest – meil puudub ka ülempiir. Kui tahad lisaks vanaemale ka kõigile ülejäänud eestlastele moosipurgi etiketi valmistada, saame ka selle tellimusega hakkama. Saame isegi siis, kui otsustad sada miljonit etiketti trükkida. The sky is the limit (taevas on piiriks), nagu inglise keeles öeldakse. Tegelikult pole isegi taevas piir, sest Ecoprindis piire ei tunta.

On aga üks oluline asi, mida silmas pidada: mida väiksem kogus, seda kõrgem tükihind. Ja vastupidi – mida rohkem etikette (või ükskõik mida) tellid, seda odavamaks ühe ühiku hind kujuneb. Ehk siis: joonista vanaema moosipurgi etikett ise, kõik tõsised trükitööd telli aga meilt. Miinimum- ega maksimumkoguseid meil ei ole, on vaid soov ja oskus sinu trükised kvaliteetselt ja loodussõbralikult valmis toota.