Tõeliselt hea toode on see, mis on loodud teisi arvestades

Tõeliselt hea toode on see, mis on loodud teisi arvestades

Öeldakse küll, et raamatu kaane järgi ei saavat sisu üle otsustada, kuid moodsas maailmas see päris lõpuni ei kehti. Kui raamatu kaas näeb kehv välja ja on nigelast materjalist, siis ühte saab teose kohta öelda küll: kirjastaja ei näi raamatu tugevusse uskuvat ega raatsi ilusa kaane tootmiseks liiga palju kulutada.

Sama loogika kehtib tegelikult mistahes toote kohta. Maailma kvaliteetseim jogurt jääb poelettidele, kui see eemaletõukava sildiga topsi panna. Planeedi parimad grillvorstid ei jõua ühtegi koju, kui need koledasse pakendisse suruda. 

Ning üha enam huvitab inimesi ka see, kuidas üks või teine pakend on toodetud. Ilust jääb tänapäeval väheks, kvaliteedist samuti, oluliseks on muutunud ka see, mil määral on pakendit disainides looduse peale mõeldud. 

Ja mõeldakse üha enam, vähemalt siin Ecoprindis. Meil on selle tõestuseks mitu olulist sertifikaati. Neid märgates võib iga klient kindel olla, et pakendisse peidetud toode pole üksnes kvaliteetne, vaid selle loojad hoolivad ka keskkonnast.

Oleme juba esimesest tegutsemispäevast alates propageerinud keskkonnasõbralikku tootmist. 2004. aastal sai Ecoprindist esimene FSC sertifitseeritud trükikoda Eestis. FSC on materjali tarneahela kontrollsüsteem, mille abil on võimalik jälgida paberi liikumist metsa kasvamisest kuni trükkimiseni välja. 

Mõni aasta hiljem ehk 2009. aastal lisandus Ecoprindi portfelli Põhjamaade kvaliteedimärgis „The Nordic Ecolabel”. Põhjamaade keskkonnamärgis ehk Põhjamaade luik on ametlik Põhjamaade jätkusuutlikkuse keskkonnamärgis. See sertifikaat kinnitab, et Ecoprindi kõik tootmisprotsessid on läbinud kontrolli ja vastavad karmidele keskkonnasäästmise nõuetele. 

Ning justkui eelpool mainitud tähisest vähe oleks, kuulub meie trükikojale ka Rohelise Trükise kaubamärk, mis on välja töötatud koos Eestimaa Looduse Fondiga. 

Loomulikult võib küsida, kes neid tähiseid jälgib ja keda loodushoid niiväga huvitab. Vastust pole liiga kaugelt vaja otsida, piisab vaid esimesse ettejuhtuvasse kauplusesse astumisest ja oma silmaga vaatamisest, milliste parameetrite järgi inimesed oma ostuotsuseid teevad. 

Hinna ja kvaliteedi suhe on kahtlemata oluline, kuid kvaliteedi enda tähendus on ajas tundmatuseni muutunud – tõeliselt hea toode on see, mis on loodud teisi arvestades. Ja just selliste toodete jaoks me siin Ecoprindis pakendeid valmistamegi!