Ecoprindi kliendid: Gustav Catering ja Cuisine

Ecoprindi kliendid: Gustav Catering ja Cuisine

Ecoprint ei oleks Eesti üks edukamaid ja loodussõbralikumaid trükikodasid, kui meil poleks maailma parimaid kliente! Oleme otsustanud neist mõned eriliselt esile tõsta ning palunud oma headel koostööpartneritel vastata küsimustele, mis aitavad paremini mõista põhjuseid, miks järjest enam ettevõtteid just meile oma trükitööd usaldavad. 

Täna saab sõna Gustav Catering ja Cuisine’i tegevjuht Are Laurand. Mitte keegi meist ei peaks leppima keskpärasega – olgu see sünnipäevatort, olulise tähtpäev tähistamine või lihtne hetk lõunasöögilauas. Gustav on kvaliteet, millele saab kindel olla. Gustavi pere on otsustanud teha igal hetkel oma tööd parimal võimalikul tasemel – isegi kui see on raske, ebamugav või kulukas. Gustav hoolib autentsetest maitsetest, mistõttu kasutatakse toidu valmistamisel vaid naturaalseid põhikomponente – värskeid ja töötlemata. Gustavi tordid, koogid ja kondiitritooted valmivad hoolikalt valitud naturaalsest toorainest. Gustav on 2021. aasta Eesti armastatuim koogibränd!

Kuidas jõudsite Ecoprindiga koostööni?

Eelmisel aastal hakkasime pakkuma Ecoprindile toitlustusteenust. Varasemalt olime teinud aastaid koostööd teise konkureeriva trükifirmaga, ent kuna Ecoprint asub Tartu lähedal, siis oli ka see argumendiks.    

Kas keegi soovitas?

Joel Ostrati soovitusel võtsin ühendust Ecoprindiga, et saada võrdlevat pakkumist. Täiendavat infot otsisin internetist guugeldades.

Mis olid otsustavad tegurid Ecoprindiga koostöö alustamiseks?

Tänapäeval on küll väga tähtsal kohal pikaajalised ja stabiilsed suhted erinevate firmadega, kuid lõpuks saab ikkagi määravaks pakutava teenuse parem hind. Meile oli ka atraktiivne Ecoprindi lähedus ning nende kõrge kvaliteediga lõpptoodang.

Lähedus annab võimaluse operatiivselt ideede arutamiseks kokku saada ja vahetada näidiseid ning saavutada parim tarneaeg. Ecoprint oli nõus enne koostöö algust meile näitama oma suurt ja kaasaegset ettevõtet, mis jättis väga hea mulje – Ecoprint on konkurentsivõimeline ja paljude võimalustega trükikoda. 

Kui pikalt olete Ecoprindiga koostööd teinud?

Koostööd teeme alates 2020. aasta kevadest.

Kas Ecoprindi väärtused/suhtumine/käitumine/kvaliteet on selle aja jooksul muutunud?

Ecoprint on näidanud ennast väga tugeva koostööpartnerina. Suhtlen ise pidevalt Ecoprindi projektijuhiga, alates uute toodete stantside kujundusest kuni kiirete tellimusteni.Kvaliteet on olnud stabiilselt kõrge ning probleemide korral olen saanud alati kiiret abi. 

Kas Ecoprint suudab Teie kõiki trükivajadusi täita või olete olnud olukorras, kus toote tellimisest tuleb loobuda?

Mina juhindun trükikoja ette antud juhistest, et saavutada parim ja ökonoomsem töövoog. Suuremate tellimuste puhul on võimalus saada toodetele soodsamaid hindasid. Olukorda, kus oleks vaja tellimusest loobuda, ei ole veel ette tulnud ning hästi läbimõeldud projektide puhul ei tohikski seda juhtuda.  

Kas Teie arvates on Ecoprindil mõni puudus, millele soovite tähelepanu juhtida?

Kindlasti on tellijal alati suur soov saada kiired tarned. Ka Ecoprindil on suuremate mahtude korral palju tööd ning tähtajad on seetõttu pikemaks veninud. Arusaadavalt on raske muutuvate mahtudega kiirelt kohaneda ning takistuseks on tihti tööjõu puudus ja järsk tootmisvõimsuse suurenemise vajadus. See on aga seotud investeeringutega, mida on käesoleval ajal raske teha suuri riske võtmata. 

Teadupärast omab Ecoprint kahte keskkonna sõbraliku tootmise sertifikaati ja ühte märgist. Kui olulised need teie jaoks on? 

Oleme Ecoprindiga ka nendest teemadest rääkinud ning olen väga päri, et selliseid teemasid on vaja laiemale üldsusele tutvustada. Selliseid teadvustavaid märgiseid võiks lisada kõikidele pakenditele ning neid ka reklaamides välja tuua. Taaskasutus ja keskkonnaalased küsimused on järjest rohkem aktuaalsed ning neile on vaja pöörata tähelepanu, et liigset raiskamist vähendada.

Kui keskkonnateadlikuks ostjaks te ennast ise peate?
Järjest rohkem pöörame ka meie tähelepanu säästlikkusele. Tegeleme aktiivselt prügi sorteerimisega ning taara tagastusega. Oma tootmises kaasame järjest rohkem taaskasutatavaid materjale.