Ecoprindi tootmishoone laopind on nüüd veelgi suurem

tootmishoone laopind on nüüd veelgi suurem

Ecoprindi tootmishoone laopind on nüüd veelgi suurem

Viimaste aastate jooksul on Ecoprindi põhimaterjalide, lainepapi ja kartongi, kasutamine pidevalt kasvanud, mistõttu muutus vajadus täiendava laopinna järele hädavajalikuks. Ecoprindi otsus investeerida oma hoone laiendamisse sai alguse juhuslikust pakkumisest, mis avas uusi võimalusi tootmisprotsessi ja logistikavaldkonna täiustamiseks.

Selles artiklis selgitame, miks otsustasime oma tootmispinda suurendada, kuidas see muudatus mõjutab meie igapäeva tegevust ning mida uut toob kaasa klientidele ja keskkonnale.

 tootmishoone laopind on nüüd veelgi suurem

Tootmishoone laiendamise idee

Meie põhimaterjalide (lainepapp ja kartong) kasutus on viimased 3 aastat kasvutrendis ja olemasolev laopind nende hoiustamisel ammendas end juba 2023. aasta alguses. Olime sunnitud võtma kasutusele samas külas asuva rendipinna, sest materjali telgis või lageda taeva all hoiustada ei saa.

“Juba toona tundus see pikas perspektiivis ebamõistlik (nii rahaliselt kui logistiliselt), aga paremat lahendust sel hetkel laual ei olnud. Eespool mainitud juhuslik pakkumine saabus meile endiselt üürileandjalt, kes tegi ettepaneku soetada rendipind Ecoprindi omandisse. Tehing sai teoks käesoleva aasta juulis,” avab Ecoprindi tegevjuht Margo Tärn laienduse tagamaid.

Lisandunud ala suurus

Arhitektuuriliselt on Ecoprindi trükimaja U-kujuline ja ruumilahendusega mõnevõrra priiskav. Konsulteerides asjatundjatega leidsime lahenduse, kus hoone keskel asuvat asfaldipinda vähendada, tuua see ala katuse alla ja ühes sellega teha “lindilõikamine” uuele laoruumile.

Põrandapinda tekkis juurde 215 m², mis on võrdväärne renditud pinnaga, aga samas üle 2x rohkem kui algupärane laoruum meie tehases. Kui mainida ära tõsiasi, et lae kõrgus on 4 meetrit, siis kauba kubatuur, mida hoiustada saame, on pea 4x suurem kui siiamaani.

Laienduse olulisus

Ettevõtte tegevust mõjutab laiendus üsna palju. Jääb ära logistika laopinna ja tehase vahel – kiire ja ootamatu vajaduse tekkides on võimalik materjal koheselt kasutusele võtta, sest kliima (niiskus ja temperatuur) on laos sama, mis mujal tootmises.

“Juurdeehitust planeerides mõtlesime loomulikult ka tuleviku peale ja ütleme nii, et valmidus uutele võimalustele on loodud. Jään siinkohal kidakeelseks, aga kui aeg on õige, siis kindlasti seda uudist teile kuulutame,” nendib tegevjuht Margo Tärn.

Laienduse mõju kliendile

Kõige suurema efekti tänasel päeval annab lisandunud laopind turupositsiooni paranemisesse. Peale laoruumis valmimist septembris, saame hoiustada oluliselt suuremat kogust lainepappi ja kartongi. Selle abil on transpordist tekkiv süsinikheite kogus väiksem, klientidele pakutavad tähtajad mõnevõrra lühemad ja lepinguliste klientidele tarnekindlus veelgi suurem.

“Kuna hoiustamisega kaasnevad samamoodi kulud ja materjal on ainult üks osa valminud pakendist, siis lõpphinda see investeering miinusmärgiga ei jõua,” mainib ettevõtte müügidirektor Siim Rostin.

“Tänu pakendi mahtude kasvule on tõusnud meil vastutus klientide ees kindlustada neile paberi, kartongi ja lainepapi saadavus ning stabiilne hind. Selle tagamiseks tellime kartongi ja lainepapi otse tehasest. Tehasetellimused on andnud meile võimaluse tagada klientidele paremad hinnad ja tarnetingimused,” lisab ta.

Laienduse mõju keskkonnale

Saame tänu uuele laopinnale teha täiskoormate tellimused tehastes, mis omakorda tähendab väiksemat CO₂ mõju kartongi jõudmisel trükikotta.

“Võimekus ladustada suuremat kogust materjale tähendab omakorda, et veoautod ei tarni mitte osa- vaid täiskoormaid (24 tonni). Sellega ühes on materjalitarneid harvem ja õhku paisatav CO₂ heitmekogus väiksem. Kuna andmeid, mida analüüsida on napilt 2 kuu jagu, siis  numbriliselt on veel vara rääkida,” tõdeb Margo Tärn. 

tootmishoone laopind on nüüd veelgi suurem

Kas ja kuidas laiendus mõjutab töötajaid ja tootmisprotsessi?

Tootmisprotsess on täpselt sama, mis varem, kuid mõnevõrra kiirem. Tänu laiendusele on nüüd lihtsam planeerida, sest tegemata jääb materjalilogistika rendipinnalt tehasesse. Tootmise efektiivsus arvutuste tulemusel peaks paranema 10%. Kas see ka nii läheb, on tänasel päeval vara öelda, esimese analüüsi saame teha 2025 IQ lõpus.

Ecoprindi järgmised sammud pärast tootmishoone laiendust

“Uus trükimaja,” muigab Siim Rostin.

“Ühes kevadel ilmunud artiklis rääkisin, et loorberitele me puhkama ei jää. Kui väga aus olla, siis ei ole Ecoprint oma eksistentsi ajal seda “toredat” tegevust kunagi viljelenud. Oleme fokuseeritud tootma kvaliteetseid ja keskkonnasõbralike pakendeid täna, homme ja järgmise aasta kaduneljapäeval. Peame pidevalt olema kursis, mis turul toimub, kuhu suunas liiguvad meie austatud kliendid, tegusad konkurendid ja partnerid. Tulles aga tagasi tänasesse päeva, siis uut trükimaja me siiski veel ei projekteeri. See muidugi ei tähenda, et me sellest rääkinud ei ole. Pikad plaanid saavad alguse unistamisest, teeme seda ka meie – küllap olete kursis, et unistustel on kombeks täituda,” võtab müügidirektor Ecoprindi tulevikuplaanid kokku.